išči

PIRANESI NACIONALNI SELEKTORJI 2009

Gabriele Kaiser | Austria
Branko Silađin | Croatia
Jiří Horský | Czech Republic
Venetia Tsakalidou | Greece
Erika Pasztor | Hungary
Giovanni Vragnaz | Italy
Henrieta Moravčíková |Slovakia
Matevž Čelik, Tomaž Krušec, Boštjan Vuga | Slovenia

Gabriele Kaiser | Austria
Branko Silađin | Croatia
Jiří Horský | Czech Republic
Venetia Tsakalidou | Greece
Erika Pasztor | Hungary
Giovanni Vragnaz | Italy
Henrieta Moravčíková |Slovakia
Matevž Čelik, Tomaž Krušec, Boštjan Vuga | Slovenia

PIRANESI NACIONALNI SELEKTORJI 2009

PIRANESI ŠTUDENTSKI SELEKTORJI 2009

Anja Planiščrk, Maruša Zorec, Rok Žnidaršič, Fakulteta za arhitekturo, Ljubljana
Aleš Prinčič, Katedra za arhitekturo in prostor, Maribor
Roger Riewe, Technische Universität Graz
Saša Bradić, Technische Universität Wien
Giovanni Corbellini, Facoltà di Architettura di Trieste
Domenico Potenza, Facoltà di Architettura di Pescara
Darovan Tušek, Gra|evinsko-arhitektonski fakultet, Split
Helena Paver Njirić, Arhitektonski fakultet, Zagreb

Anja Planiščrk, Maruša Zorec, Rok Žnidaršič, Fakulteta za arhitekturo, Ljubljana
Aleš Prinčič, Katedra za arhitekturo in prostor, Maribor
Roger Riewe, Technische Universität Graz
Saša Bradić, Technische Universität Wien
Giovanni Corbellini, Facoltà di Architettura di Trieste
Domenico Potenza, Facoltà di Architettura di Pescara
Darovan Tušek, Gra|evinsko-arhitektonski fakultet, Split
Helena Paver Njirić, Arhitektonski fakultet, Zagreb

PIRANESI ŠTUDENTSKI SELEKTORJI 2009

PIRANESI NOMINACIJE 2009

Avstrija/Austria
_Martin Rauch, Roger Boltshauser l Single Family House Lehmhaus Rauch l Schlins, Vorarlberg l 2008
_Peter Fattinger, Veronika Orso, Michael Rieper l Bellevue – Das gelbe Haus l Linz l 2009
_Pichler & Traupmann Architekten l Wohnsiedlung Heustadelgasse l Wiena l 2009
_cukrowicz nachbaur l Gemeindezentrum St. Gerold l St. Gerold, Vorarlberg l 2009
_Gangoly & Kristiner Architekten l Veranstaltungs, Seminar und Ausstellungszentrum l Bad Radkersburg l 2009
 
Hrvaška/Croatia
_Jurica Jelavić, Dina Ožić Bašić, Lovre Petrović, Damir Perišić, Eugen Širola, Jasmin Šemović l University library l Split l 2009
_Davor Katušić l Emergency terminal l Zagreb l 2009
_3LHD l Center Zamet l Rijeka l 2009
_Marijan Hržić l Sports center Arena Višnjik l Zadar l 2008
_Marko Cvjetko, Robert Jonathan Loher l City sports hall l Varaždin l 2009
 
Češka/Czech Republic
_Atelier K2 | Jiří Poláček, Václav Škarda l Rodinný dům s ordinací l Praga l 2008
_HŠH architekti | Petr Hájek l Obytné kontejnery l Praga l 2009
_Lábus AA, Atelier K2 | Ladislav Lábus, Jiří Poláček, Václav Škarda l Hotel Karlov l 2008
_SEA Architekt | Petr Suske, Patrik Dolák, Jiří Jakeš, Jarča Kopečná, Jan Mutl, Dominik Wallenfels l Polyfunkční dům OCELOT l Praga l 2008
_Václav Krajc, Ivan Hnizdil, Magdalena Koubek Michaličková l Soubor rodinných domků l Velké Popovice l 2008

Grčija/Greece
_Dimitris Kontaxakis, Maria-Eleni Kosmidou, Spiros I. Papadimitriou l Paramana Central Square l Thermi l 2008
_Divercity l 360° Apartment Building l Patras l 2008
_deca ARCHITECTURE l Aloni house l Antiparos l 2008
_A31 Architecture & Construction Ltd l Art Warehouse l Boeotia l 2009
_Workshop Dionisis Sotovikis l Apartment in Kolonaki l Athens l 2009
 
Italija/Italy
_Studio C+S l Depuratore sull'isola di Sant'Erasmo l Venezia l 2009
_DAP studio l Biblioteca Civica Elsa Morante a Lonate Ceppino l Varesse
_Studio Insito l Ristrutturazione di casa dei Mulini l Vicenza
_Maria Giuseppina Grasso Cannizzo l Casa Parisi Sortino

Slovaška/Slovakia
_Tomáš Bujna l Chees house (multipurpose building) l Nitra l 2009
_Vallo Sadovsky Architects l Parcel – pavilion of culture l Bratislava l 2009
_BARAK architekti l Chees house (multipurpose building), Nitra, 2009
_Cakov-Makara l Winery In Vino l Modra l 2009
 
Slovenija/Slovenia
_A.biro l Vila renovation l Ljubljana l 2008
_Enota l Wellness Orhidelia l Podčetrtek l 2008
_Superform l Vila On the deck into life l Ljubno ob Savinji l 2009
_Gregorc Vrhovec arhitekti l Podkoren House l Podkoren l 2009
_Ofis l Poslovilna vežica l Krašnja l 2009

Avstrija/Austria
_Martin Rauch, Roger Boltshauser l Single Family House Lehmhaus Rauch l Schlins, Vorarlberg l 2008
_Peter Fattinger, Veronika Orso, Michael Rieper l Bellevue – Das gelbe Haus l Linz l 2009
_Pichler & Traupmann Architekten l Wohnsiedlung Heustadelgasse l Wiena l 2009
_cukrowicz nachbaur l Gemeindezentrum St. Gerold l St. Gerold, Vorarlberg l 2009
_Gangoly & Kristiner Architekten l Veranstaltungs, Seminar und Ausstellungszentrum l Bad Radkersburg l 2009
 
Hrvaška/Croatia
_Jurica Jelavić, Dina Ožić Bašić, Lovre Petrović, Damir Perišić, Eugen Širola, Jasmin Šemović l University library l Split l 2009
_Davor Katušić l Emergency terminal l Zagreb l 2009
_3LHD l Center Zamet l Rijeka l 2009
_Marijan Hržić l Sports center Arena Višnjik l Zadar l 2008
_Marko Cvjetko, Robert Jonathan Loher l City sports hall l Varaždin l 2009
 
Češka/Czech Republic
_Atelier K2 | Jiří Poláček, Václav Škarda l Rodinný dům s ordinací l Praga l 2008
_HŠH architekti | Petr Hájek l Obytné kontejnery l Praga l 2009
_Lábus AA, Atelier K2 | Ladislav Lábus, Jiří Poláček, Václav Škarda l Hotel Karlov l 2008
_SEA Architekt | Petr Suske, Patrik Dolák, Jiří Jakeš, Jarča Kopečná, Jan Mutl, Dominik Wallenfels l Polyfunkční dům OCELOT l Praga l 2008
_Václav Krajc, Ivan Hnizdil, Magdalena Koubek Michaličková l Soubor rodinných domků l Velké Popovice l 2008

Grčija/Greece
_Dimitris Kontaxakis, Maria-Eleni Kosmidou, Spiros I. Papadimitriou l Paramana Central Square l Thermi l 2008
_Divercity l 360° Apartment Building l Patras l 2008
_deca ARCHITECTURE l Aloni house l Antiparos l 2008
_A31 Architecture & Construction Ltd l Art Warehouse l Boeotia l 2009
_Workshop Dionisis Sotovikis l Apartment in Kolonaki l Athens l 2009
 
Italija/Italy
_Studio C+S l Depuratore sull'isola di Sant'Erasmo l Venezia l 2009
_DAP studio l Biblioteca Civica Elsa Morante a Lonate Ceppino l Varesse
_Studio Insito l Ristrutturazione di casa dei Mulini l Vicenza
_Maria Giuseppina Grasso Cannizzo l Casa Parisi Sortino

Slovaška/Slovakia
_Tomáš Bujna l Chees house (multipurpose building) l Nitra l 2009
_Vallo Sadovsky Architects l Parcel – pavilion of culture l Bratislava l 2009
_BARAK architekti l Chees house (multipurpose building), Nitra, 2009
_Cakov-Makara l Winery In Vino l Modra l 2009
 
Slovenija/Slovenia
_A.biro l Vila renovation l Ljubljana l 2008
_Enota l Wellness Orhidelia l Podčetrtek l 2008
_Superform l Vila On the deck into life l Ljubno ob Savinji l 2009
_Gregorc Vrhovec arhitekti l Podkoren House l Podkoren l 2009
_Ofis l Poslovilna vežica l Krašnja l 2009

PIRANESI NOMINACIJE 2009

PIRANESI ŠTUDENTSKE NOMINACIJE 2009

Technische Universität Graz/Graz University of Technology
_Dominik Troppan, Robert Günther, Cristina Garcia Baeza l mentors: prof. Roger Riewe, Ferdinand Oswald l Guimaraens porto, Porto, Portugal
_Stefan Müller, Bernhard Bauer l mentor: Jean Marie Corneille Meuwissen l New Babylon II
 
Technische Universität Wien/Vienna University of Technology
_Gregor Pils, Andreas Claus Schnetzer l mentor: Saša Bradič l Palletihouse
_Michael Wagner l mentor: Saša Bradič l Der Stradard
 
Građevinsko-arhitektonski fakultet u Splitu/Split Faculty of Civil Engineering and Architecture
_Jure Bešlić, Ivan Jurić l mentors: Hrvoje Njirić, Davor Bušnja & Dujmo Žižić l Ring identity
_Lidija Lovrinović l mentor: Idis Turato l Prison
 
Arhitektonski fakultet u Zagrebu/Zagreb Faculty of Architecture
_Andrea Brajković l mentor: Ivan Crnković l New work space, MACRO/micro
_Tamara Barešić l mentor: Ivan Crnković, Miroslav Geng l New work space City
 
Facoltà di Architettura di Pescara/Pescara Faculty of Architecture
_Giovanna di Virgilio, Emanuele Luciani l mentors: Paolo Desideri, Jurij Kobe, Domenico Potenza, Odine Manfroni l Extension of National library of Ljubljana
_ Angelo Nassisi, Giorgio Rizzo l mentor: Filippo Raimondo l Housing in Ljubljana
 
Facoltà di Architettura di Trieste/Trieste Faculty of Architecture
_Manuela Schirra l mentor: Giovani Corbellini, Gigetta Tamaro l MinAAP, Trieste, Italy
_Eva De Sabbata, Cecilia Morassi and Marzia Poles l mentors: Andrea de Eccher, Alessandra Marin l City into qarter
 
Fakulteta za arhitekturo v Ljubljani/Ljubljana Faculty of Architecture
_Luka Ratajc l mentors: Miloš Florijančič, Mitja Zorc l Center for modern art in Maribor 
_Nataša Blažko l mentors: Jurij Kobe, Rok Žnidaršič l Revitalization of the Lipa furniture factory in Ajdovščina
 
Katedra za arhitekturo in prostor Fakultete za gradbeništvo Univerze v Mariboru/Chair of Architecture and Space of Maribor Faculty of Civil Engineering
_Klara Šmigoc, Svetlana Vogrinec l mentors: Aleš Prinčič, Tomaž Jelovšek l Maister square
_Branko Čuček, Iztok Trop l mentors: Aleš Prinčič, Tomaž Jelovšek l New church on Slomšek square in Maribor

Technische Universität Graz/Graz University of Technology
_Dominik Troppan, Robert Günther, Cristina Garcia Baeza l mentors: prof. Roger Riewe, Ferdinand Oswald l Guimaraens porto, Porto, Portugal
_Stefan Müller, Bernhard Bauer l mentor: Jean Marie Corneille Meuwissen l New Babylon II
 
Technische Universität Wien/Vienna University of Technology
_Gregor Pils, Andreas Claus Schnetzer l mentor: Saša Bradič l Palletihouse
_Michael Wagner l mentor: Saša Bradič l Der Stradard
 
Građevinsko-arhitektonski fakultet u Splitu/Split Faculty of Civil Engineering and Architecture
_Jure Bešlić, Ivan Jurić l mentors: Hrvoje Njirić, Davor Bušnja & Dujmo Žižić l Ring identity
_Lidija Lovrinović l mentor: Idis Turato l Prison
 
Arhitektonski fakultet u Zagrebu/Zagreb Faculty of Architecture
_Andrea Brajković l mentor: Ivan Crnković l New work space, MACRO/micro
_Tamara Barešić l mentor: Ivan Crnković, Miroslav Geng l New work space City
 
Facoltà di Architettura di Pescara/Pescara Faculty of Architecture
_Giovanna di Virgilio, Emanuele Luciani l mentors: Paolo Desideri, Jurij Kobe, Domenico Potenza, Odine Manfroni l Extension of National library of Ljubljana
_ Angelo Nassisi, Giorgio Rizzo l mentor: Filippo Raimondo l Housing in Ljubljana
 
Facoltà di Architettura di Trieste/Trieste Faculty of Architecture
_Manuela Schirra l mentor: Giovani Corbellini, Gigetta Tamaro l MinAAP, Trieste, Italy
_Eva De Sabbata, Cecilia Morassi and Marzia Poles l mentors: Andrea de Eccher, Alessandra Marin l City into qarter
 
Fakulteta za arhitekturo v Ljubljani/Ljubljana Faculty of Architecture
_Luka Ratajc l mentors: Miloš Florijančič, Mitja Zorc l Center for modern art in Maribor 
_Nataša Blažko l mentors: Jurij Kobe, Rok Žnidaršič l Revitalization of the Lipa furniture factory in Ajdovščina
 
Katedra za arhitekturo in prostor Fakultete za gradbeništvo Univerze v Mariboru/Chair of Architecture and Space of Maribor Faculty of Civil Engineering
_Klara Šmigoc, Svetlana Vogrinec l mentors: Aleš Prinčič, Tomaž Jelovšek l Maister square
_Branko Čuček, Iztok Trop l mentors: Aleš Prinčič, Tomaž Jelovšek l New church on Slomšek square in Maribor

PIRANESI ŠTUDENTSKE NOMINACIJE 2009

išči